Jak dobrać odpowiednie części tir?

części tirAwaria samochodu tir potrafi nieźle zirytować, zwłaszcza, kiedy ma ona miejsce wówczas, kiedy naprawdę jest Ci on niezbędny. Nie masz jednak wyjścia – musisz go naprawić.

Diagnoza usterki nie zawsze musi być trudna. Jednak problemu zacząć się mogą w chwili zakupu części. Nie jest to proste i oczywiste w przypadku samochodów osobowych. W sytuacji, kiedy mówimy o samochodach ciężarowych, sprawa może się bardziej skomplikować. Zakres wiedzy jest znacznie szerszy i trzeba mieć naprawdę niemałe pojęcie w tym temacie, aby wybrać odpowiednie.

Samodzielna naprawa

Jeśli jesteś mechanikiem samochodowym albo też masz naprawdę dużą wiedze w tym zakresie i masz zamiar samodzielnie naprawić swój samochodów dostawczy, który właśnie odmówił bezpieczeństwa – ok. W takim przypadku samodzielny zakup części ma sens. Wiesz, co się popsuło, co wymaga naprawy i jakie podzespoły powinieneś zakupić. W takim przypadku zapewne wiesz, jaki masz model auta, rocznik, numer VIN, wersję silnikową. Jakie jest wyposażenie auta, a nawet przeznaczenie samochodu na określony rynek. Wszystkie te czynniki są ważne w przypadku dobierania części. Okazać się może, że dany model auta produkowany na poszczególne kraje mają nieco różne podzespoły. Wówczas nie ma żadnego problemu. Jednak znaczna część społeczeństwa nie ma bogatej wiedzy w tym zakresie. Odsetek ludzi, którzy są w stanie zrobić to samemu jest naprawdę niewielki.

Samochód u mechanika

Jeśli należysz do osób, które powierzają swoje auto mechanikowi, również możesz zlecić mu zakup odpowiednich części. Mechanicy mogą zazwyczaj liczyć na nawet kilku dziesięcioprocentowe rabaty w hurtowniach motoryzacyjnych. Prawda jest jednak taka, że wiele serwisów rzadko dzieli się tym upustem z klientem. Wręcz przeciwnie. Sprzedają części po cenach wyższych od detalicznych dystrybutorów. W ogólnym rozrachunku klient nawet nie zdaje sobie sprawy z fakty, że przepłaca. Dlatego zanim zdecydujesz się na taki układ, poproś o wycenę. Wówczas będziesz miał ogólny zarys kosztów, które Cię czekają, a przy tym możliwość porównania cen.

 Zapytaj specjalistę

Najlepszych wyborem będzie poproszenie o radę fachowców. Firma Trans Tir zajmuje się nie tylko sprzedażą części do samochodów ciężarowych, ale również doradztwem. Specjaliści podpowiedzą Ci, które części powinieneś wybrać. Z pewnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię wypytania. Przede wszystkim pomogą dokonać trafnego zakupu. Firma Trans Tir posiada w swojej ofercie zarówno części oryginalne, jak i zamienniki.