Firma transportowa czy przeprowadzkowa – co wybrać?

przeprowadzkiCzeka Cię przeprowadzka. Jednak już wiesz, że z pewnością nie będziesz organizował jej na własną rękę. Chcesz zatrudnij do tego firmę. Stajesz jednak przed dylematem: przeprowadzkową czy transportowa?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym właściwie różnie się od siebie te firmy. Często używa się tych określeń zamiennie – niestety błędnie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, czym tak naprawdę różni się działalność tych firm. Warto to wiedzieć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług którejś z nich.

Kiedy potrzebujesz transportu

Wówczas najlepsza będzie właśnie firma transportowa. Określenie to przypisuje się wszystkim firmom, które dysponują samochodem ciężarowym i pracownikami, którzy przenoszą przedmioty do transportu. Firma transportowa faktycznie zajmuje się tylko wynajmowaniem aut i ewentualnie oferuje pomoc w załadunku. Jednak na tym najczęściej jej zakres usług się kończy. Zatem, jeśli samodzielnie organizujesz przeprowadzkę albo masz już zorganizowaną pomoc, firma transportowa użyczy Ci jedynie samochodu. Zazwyczaj dysponują one autami o różnych gabarytach, więc nie będzie problemu z wybraniem odpowiedniego.

Kompleksowa obsługa

Jeśli jednak nie chcesz organizować przeprowadzki samodzielnie, choćby ze względu na to, że nie masz czasu i masz problemy z wzięciem urlopu. Na dodatek jeszcze przeprowadzka musi przejść szybko i sprawnie, ponieważ mieszkanie, które do tej pory zajmowałeś czeka na nowego lokatora i musi zostać jak najszybciej opuszczone. Wówczas pomoże Ci firma przeprowadzkową. Tomi Trans dysponuje nie tylko różnorodnymi samochodami do transportu przeróżnych przedmiotów, także pianin, fortepianów, mebli itp., ale również zajmie się kompleksową obsługa Twojej przeprowadzki. Co więcej, zorganizuje ją za Ciebie. Zakres działania takiej firmy jest już znacznie szerszy. Tomi Trans zajmie się doradztwem w zakresie realizacji usługi – zapoznaj się z ofertą: Określ, co jest przedmiotem przeprowadzki: mieszkanie, dom, siedziba firmy itp. Jak szybko musi być zrealizowana, czy przewożone będą nietypowe rzeczy, np. pianino, fortepian itp. Firma ustali, jaka ekipa i samochody są potrzebne. Tomi Trans dysponuje również doświadczonym personelem. Pracownicy są szkoleni w zakresie bezpiecznego pakowania mienia. Firma dostarcza również niezbędne do pakowania materiały. Każda z przeprowadzek organizowanych przez Tomi Trans posiada również ważne ubezpieczenie, które chroni Twoje mienie zarówno w trakcie transportu, jak podczas przenoszenia.