Jak dobrać zasłony do wnętrza?

zasłonyDekoracje okienne są nieodłącznym elementem właściwie każdego domu i mieszkania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby stanowiły idealne dopełnienie naszego wnętrza i stały się ich prawdziwą wizytówką.

Zasłony pełnią nie tylko rolę estetyczną, ale również chronią pomieszczenie przed światłem i ciepłem dochodzącym z zewnątrz. Wydaje Ci się, że zakup odpowiednich zasłon może być trudny? Podjęcie decyzji nie jest wcale takie skomplikowane. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Zastanów się na ich długością, rodzajem tkaniny, z której będą wykonane. Pomyśl, jaki chcesz mieć kolor, wzór, a może zdecydujesz się na gładkie? Gdy wybierze wersję ze wzorkami pamiętaj, aby nawiązywały one do tematyki pomieszczenia. Pokój urządzony w stylu morskim idealnie dopełnią zasłony w wzorki z kotwicą, muszlami itp.

Na miarę czy gotowce?

W tym przypadku nie ma zły i dobrych rozwiązań. Jeśli masz pewien pomysł, wiesz już, czego szukasz i jak mają wyglądać Twoje zasłony, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie uszycie ich na miarę. Szycie na miarę sprawdzi się również w przypadku, kiedy masz niestandardowy wymiar okien i wszelkie gotowce nie pasują. Dodatkową zaletą jest to, że dobra krawcowa wykona niemal każdy projekt czy to z jednego rodzaju materiału czy też w wersji łączonej z innymi tkaninami. Jeśli nie jesteś pewna swojego projektu czy wyboru warto zapytać specjalistów. http://firanyzaslonykarnisze.eu/ oferują fachową pomoc i doradztwo. Zajmują się nie tylko szyciem firan i zasłon na miarę, ale również doradzą Ci w zakresie wyboru odpowiedniej aranżacji Twojego okna. To dobre rozwiązanie, kiedy nie masz koncepcji na dobór zasłon do pokoju. Wówczas możesz wybrać spośród wielu gotowców. Gotowe aranżacje przyciągają różnorodnością pomysłów, oryginalnością połączeń i zastosowanych tkanin. Zapewne znajdziesz taka, która wpisze się w Twój gust, a jednocześnie będzie pasowała do stylu Twojego domu czy mieszkania.

Montaż zasłon

To również ważna zasada, o której powinnaś pamiętać przy wyborze zasłon. Wiele osób nie zwraca na nią uwagi, a okazuje się ona być niezbędna. Zasłony można zamocować na wiele sposobów: na taśmę marszczącą, szelki, kanał czy metalowe kółka. Od tego będzie zależał niekiedy rodzaj karnisza. Jednak największy wpływ będzie to miała na samą tkaninę. W zależności od wybranego sposobu montażu będzie różniło się również układanie tkaniny. W konsekwencji zarzutuje to na jej ostateczny wygląd. Najpopularniejszą opcją są kółka, jednak ostateczny wybór zależy oczywiście od kwestii indywidualnych.