Jak wywieźć gruz?

wywóz gruzuCzy wiesz, że metr kwadratowy rozebranej ściany działowej z cegieł wazy nawet od 150 do 250 kg? Co prawda lżejsze są odpady, które powstały w wyniku wyburzenia ściany z pustaków. Ich objętość jednak się nie zmniejszy. Co zrobić z taka ilością śmieci?

Właśnie skończyłeś remont w domu. Jednak miejsce wokół niego może przypominać gruzowisko. Znajduje się tutaj mnóstwo śmieci, które powstały wskutek wyburzania ścian. Na urządzanie pokoi przyjdzie jeszcze czas. Teraz pierwsze, co powinieneś zrobić, to zająć się wywożeniem śmieci. Zapewne cześć z nich będziesz mógł jeszcze wykorzystać. Znaczna ich część już się do niczego nie nadaje i trzeba koniecznie je usunąć.

Wynajmij firmę

Najprostszym sposobem jest powierzenie tego zadania osobom, które zajmują się tym, na co dzień. Firma Avio-Star działa na rynku już wiele lat i zajmuje się nie tylko wyburzaniem niepotrzebnych elementów konstrukcyjnych, ale również wywożeniem gruzu i innych śmieci. Avio – star dysponuje odpowiednimi samochodami, więc bez problemu zajmie się wywiezieniem śmieci w odpowiednie miejsce. Wynajmując taka firmę kłopot spada właśnie na nią. Ty płacisz za usługę. Natomiast załadunek, wywiezienie i rozładunek należy do pracowników. Jest to, zatem najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się niechcianych odpadów. Inną alternatywą może być wynajęcie kontenera. Wówczas składujesz odpady nie na swojej działce, ale właśnie w wynajętym kontenerze, który znajduje się na posesji firmy. Oferta pojemników jest bardzo szeroka i możesz wybrać taki, który będzie spełnił Twoje oczekiwania. Jeżeli masz mało odpadów możesz zamówić również jednorazowa torbę. Zmieści się niemal wszędzie, i jest znacznie tańsza niż kontener.

Wywieź je samodzielnie

Oczywiście możesz podjąć się tego zadania sam. Jednak w tym przypadku musisz dysponować odpowiednim samochodem. W niektórych gminach jest tak, że gmina posiada własne wysypisko śmieci i wówczas bezpłatnie możesz zawieźć tam odpady. O takiej możliwości dowiesz się w miejscowym zakładzie gospodarki komunalnej. Problem jest jednak z transportem. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniego auta, musisz mieć, chociaż przyczepkę. Zdarzyć się może również tak, że śmieci jest na tyle dużo, że konieczne będzie wykonanie kilku kursów. Odpady oddasz bezpłatnie, ale o transport musisz zatroszczyć się sam.

 

Daj ogłoszenie

Czasami zdarza się również, że pewne osoby poszukują gruzu na np. wyrównanie działki czy utwardzenie drogi. Warto zapytać sąsiadów czy dać ogłoszenie w lokalnej prasie, Internecie, że oferujesz gruz. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto bezpłatnie go przyjmie i wywiezie z Twojego terenu na swój koszt.