Mity na temat dociepleń

doceplania budynkówMyślisz o wykonaniu docieplenia budynku? To świetny pomysł. Z pewnością na tym skorzystasz. Zanim jednak zabierzesz się do pracy, zapoznaj się z mitami, którą krążą na ten temat.

Większość przekonań są mitami, ale w umysłach społeczności figurują, jako fakty. Nic bardziej mylnego. Nie ma też nic gorszego od ciągłego wpadania w pułapkę mitów. Czas się z nich wyzwolić. Podajemy największe z nich.

MIT: Styropian nie gwarantuje bezpieczeństwa pożarowego

Wiele osób sądzi, że takie bezpieczeństwo zapewnia tylko wełna. Nie wiadomo skąd bierze się takie przekonanie. Wełna mineralna to przecież nic innego jak włókna szklane, czyli faktycznie materiał niepalny. A jak ma się sprawa ze styropianem? Wersja, która jest stosowana w budownictwie do celu dociepleniowych jest materiałem samogasnącym. Pali się pod wpływem ognia, ale po odjęciu płomienia gaśnie. Nie zapala się również ponownie. Oznacza to, że nie rozprzestrzenia ognia, a więc jest materiałem bezpiecznym. I znacznie tańszym od wełny.

MIT: Ściana jednowarstwowa jest zawsze lepsza od wielowarstwowej

Wszystko zależy od materiału, z jakiego jest ona wykonana. Oznacza to, że nie zawsze wielowarstwowa jest lepsza od jednowarstwowej i odwrotnie. Jednakże zastosowanie zaprawy ciepłochłonnej znacznie poprawia właściwości termoizolacyjne. Nie oznacza to, że wielowarstwowość nie jest dobra. Ma wiele zalet. Zastosowany styropian stanowi skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a komfort termiczny jest zdecydowanie wyższy. Zastosowanie technologii wielowarstwowej jest często dużo droższe.

MIT: Nie każdy może wykonać docieplenie

Teoretycznie to mit. Jednak praktyka wygląda zupełnie inaczej. Jeśli masz pojęcie o budownictwie i znasz się na tym na tyle, aby wykonać to samodzielnie, to nie ma przecież powodów, abyś tego nie robił. Pamiętaj jednak, że docieplenie będzie skuteczne i zacznie spełniać swoją rolę wówczas, kiedy będzie wykonane prawidłowo.  Jeżeli zrobisz to źle, docieplenie nie będzie pełniło swojej faktycznej funkcji, a może tylko zaszkodzić, np. na ścianach zacznie pojawiać się wilgoć. W przypadku, kiedy nie jesteś pewien swoich umiejętności, lepiej jest powierzyć tę pracę zaufanej firmie. http://luksar.waw.pl/ od dawna specjalizuje się m.in. w wykonywaniu dociepleń. Pracownicy znają najnowsze trendy i techniki związane z dociepleniami budynków. Dzięki temu otrzymasz profesjonalistów, którzy zrobią to sprawnie, szybko i przede wszystkim poprawnie.