Sportowa Chełmża

Chełmżą to niewielkie miasteczko położone 20 km od Torunia. Zobacz, jaki niesie ze sobą potencjał turystyczny i sportowy.

Atutem miasta jest to, że w jego centrum znajduje się jezioro. Właściwie z każdej małej uliczki z malowniczego rynku można dostać się na równie atrakcyjny Bulwar 1000 – lecia. Mimo, że miasteczko jest małe, jest to zwiedzać. Punkt Informacji Turystycznej oferuje wycieczki z przewodnikiem. Obejrzeć można Konkatedrę pod wezwaniem św. Trójcy. Na terenie miasta znajduje się kościół św. Mikołaja, Wieża Ciśnień oraz Miejska Izba Muzealna z ciekawymi zbiorami historycznymi. Przewodnik oprowadza również po mieście, opowiadając ciekawostki i legendy związane z Chełmżą.

Jezioro = sport

Ze względu na świetny dostęp do jeziora, nie sposób uprawiać sportu wodnego. Corocznie odbywają się tutaj różnorodne zawody. W 2017 będą to Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski oraz Świata. Do Chełmży przyjeżdża również wiele osób, które nie zajmują się zawodowym uprawianiem sportu. Traktują to, jako hobby. Jednak miejsce i przyjazny klimat sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

Nie tylko jezioro

Chełmża to nie tylko sporty związane z jeziorem.  1 maja 2017 roku odbędzie się XV Półmaraton Chełmżyński 2017 o puchar burmistrza miasta Chełmży na trasie wokół Jeziora Chełmżyńskiego drogami o nawierzchni asfaltowej oraz na kostce brukowej (ok. 1 km) (Chełmża, Mała Grzywna, Mirakowo, Sławkowo, Zalesie, Pluskowęsy, Chełmża). Po raz pierwszy organizowana jest również tzw. Chełmżyńska dziesiątka o puchar burmistrza miasta Chełmży, czyli krótsza trasa – 10 km. Start: Chełmża, ul. Chełmińska, na wysokości posesji o nr 17, godz. 9.45, ul. Chełmińską do ul. 3 Maja, następnie drogą nr 551 i 649 do miejscowości Pluskowęsy i powrót tą samą drogą do Chełmży, meta: Chełmża, Rynek.

Na bieg mogą zapisywać się wszyscy chętnie. Wszelkie regulaminy, zasady oraz rejestrację znajdziesz tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/1345.html

Na uczestników biegów czekają trakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość bezpłatnego zwiedzania miasta i zabytków z przewodnikiem.