Czym się kierować przy wyborze choinki?

choinkiOkres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Warto pomyśleć o wyborze choinki już dużo prędzej. Zobacz, jakich zasad powinieneś się trzymać, aby zakupić odpowiednią.

Często zostawiamy zakup choinki na ostatni dzień, niekiedy wybieramy się po nią nawet w Wigilię. W natłoku spraw i przedświątecznych przygotowań niekiedy nie mamy czasu na pomyślenie o jednej z najważniejszych tradycji – o choince. Przecież bez niej święta tracą swój urok. Bez niej nie ma również klimatu świątecznych prezentów.

Gatunek drzew a cena

Zapewne zależy Ci, aby zakupione przez Ciebie drzewko przetrwało możliwie jak najdłużej. Nie chodzi przecież o to, aby straciło igły w zaledwie kilka dni. To, jak długo zagości w Twoim domu czy mieszkaniu zależy w dużej mierze od tego, jaki gatunek drzewka zakupisz. Oczywiście wiąże się to również z kosztami. Te długotrwałe są oczywiści najdroższe. Tak na przykład sosna jest najtańsza. Kupisz już ją nawet za 30 zł, pewnie, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych drzewek, a zarazem najmniej wymagających. Jej trwałość wynosi do kilku tygodni. Plusem są duże gałęzie, które utrzymają nawet najcięższe ozdoby. Świerk pospolity również jest popularny, ale troszeczkę droższy. Jego cena zaczyna się od 50 zł wzwyż. Żywotność drzewka oscyluje wokół 2 tygodni. Niestety, osypuje się znacznie szybciej niż sosna i jest mniej odporny na poruszanie. Świerk kłujący, zwany także świerkiem srebrnym ze względu na kolor jest nieco droższy, ale ma nieco większe gałęzie i gęściejsze igły. Jego trwałość wynosi od 3 do 4 tygodni. Najrzadziej spotykana, pewnie ze względu na cenę jest jodła. Takie drzewka kosztują od 120 d0 180 zł. Jodły są bardzo wytrzymałe i nie osypują się tak, jak w przypadku świerku. Jodła potrafi wytrzymać nawet do 6 tygodni. Również długo zachowuje swój kolor, nawet, jeśli trochę podeschnie.

Kupuj ze sprawdzonych źródeł

Żeby mieć pewność, że zakupione przez Ciebie drzewko na długo zaszczyci Twój dom swoją obecnością, kupuj je u sprawdzonych sprzedawców. Powinny być one świeżo ścięte. Te, które czekają na sprzedaż zbyt długo, po zakupie szybko stracą igły. Często również są zmarznięte. Firma http://choinkiwarszawa.pl/ sprowadza drzewka ze sprawdzonych, legalnych źródeł. Wówczas masz pewność, że otrzymujesz świeży towar. W ofercie znajdziesz mnóstwo drzewek, przeróżne rodzaje i odmiany. Pracownicy podpowiedzą, którą najlepiej wybrać. Z pewnością znajdziesz drzewko, którym będziesz mógł cieszyć się wraz z rodziną przez naprawdę długi czas. Dzięki temu Twoje święta będą magiczne.