Najczęściej stosowanym jest bezbarwne szkło montowane nad blatem. Wygląda nie tylko pięknie, ale jest też funkcjonalne.
Ściana nad blatem wymaga odpowiedniego wykończenia. Musisz zabezpieczyć ją przed brudem, wilgocią, zachlapaniem wodą czy tłuszczem. Najczęściej stosowało się tradycyjne płytki. Jednak po jakimś czasie fugi brudziły się i stawały się niemożliwe do oczyszczenia. Funkcjonalność płytek oraz nowoczesny design łączy w sobie szkło do kuchni. Co więcej czyszczenie takiego szkła jest znacznie prostsze ze względu na idealnie gładką powierzchnię.
Świetny element dekoracji
Coraz bardziej modne stają się tzw. aneksy kuchenne. To miejsce, gdzie pokój dzienny połączony jest z kuchnią. Otwarte kuchnie wyglądają pięknie, jeśli współgrają z aranżacją pokoju. Ponadto wymuszają na sobie zastosowanie nowoczesnego stylu. Takie możliwości daje właśnie szkło do kuchni. To zamontowane nad blatem dopełnia całości. Nie musi być przecież jednolite. Możesz zastosować różnorodne kolory, a nawet zdecydować się na wykonanie nadruku. Zastosowane szkło może mieć różnorodną strukturę: matowe, przezroczyste, półprzezroczyste, piaskowe, hartowane, zbrojone itp.
Jakie szkło wybrać?
Najczęściej do tego typu zastosowań wybiera się szkło bezbarwne o naturalnym lekkim zielonkawym zabarwieniu. Jednak wybierać możesz spośród różnych rodzajów szkła. Nieograniczone są właściwie struktury, połączenie kolorów, odcieni, wzorów. Możesz zamówić nawet szkło, które zostanie pokryte od strony montażowej lakierem o dowolnym kolorze. Jeśli planujesz zrealizować indywidualne zamówienie, zapytaj firmę Beluglass o szczegóły. Zapoznaj się z ofertą Beluglass dot. szkła do kuchni:
Z pewnością pracownicy udzielą Ci rad, rozwieją Twoje wątpliwości. Zajmą się również pomiarami, produkcją, a nawet montażem. Podpowiedzą Ci również, jakie szkło najlepiej wybrać, jaki kolor dobrać. Możesz zastosować również różne nadruki, które wybierzesz z katalogu gotowych wzorów bądź zaprojektujesz własny. Jeśli masz wątpliwości, co do bezpieczeństwa szkła – zastosuj klejone lub hartowane.
Szkło klejone vs. hartowane
Zapewne nieraz zastanawiałeś się różnią się od siebie te dwa rodzaje szkła. Często tych pojęć używa się zamiennie. Jest to jednak błędem. Szkło klejone charakteryzuje się tym, że jego warstwy połączone są folia lub żywicą. Nawet w przypadku rozbicia, szyba zachowa swój kształt i nie rozpryśnie się. Natomiast szkoło hartowane stanie się odporne na zmiany temperatury i uderzenia w procesie hartowania. Polega on na ogrzewaniu do bardzo wysokiej temperatury, a następnie bardzo szybko schładzanie. W przypadku rozbicia stłucze się ono na drobne, ale nie ostre elementy.