Jakie okulary dla sportowców?

aokulary, sportUprawiasz sport, ale nie wyobrażasz sobie nie nosić w tym czasie okularów? Zobacz, jak odpowiednio dobrać okulary do Twojego stylu życia.

Podczas uprawiania sportu może dość do uszkodzenia okularów. Awarie dotyczą głównie soczewek. Nawet, jeśli są one z plastiku, również mogą ulec złamaniu, pęknięciu, wyszczerbieniu itp. Jednak wiele osób posiada taką wadę wzroku, że ściąganie ich na czas treningu jest praktycznie niemożliwe. Na szczęście jest sposób, który pomoże nam uniknąć niebezpieczeństwa uszkodzenia okularów i sprawi, że uprawianie sportu stanie się czysta przyjemnością. Wówczas będziesz mógł uprawiać go bez obawy, że uszkodzisz okulary.

Nowe soczewki i oprawki

Możesz po prostu wymienić soczewki na takie, które są nawet kilkanaście razy odporniejsze od tych tradycyjnych. Trudno je uszkodzić nawet młotkiem, ponieważ wykonane są z poliwęglanu. Jeśli chodzi o oprawki, warto zdecydować się na te elastyczne. Niektóre modele dają możliwość samodzielnej wymiany soczewek. Wybierać możemy spośród różnorodnych kolorów w zależności od pogody czy po prostu własnych upodobań. Jeśli uprawiasz bardziej dynamiczny sport, taki jak np. koszykówka, piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna itp. Lepiej zaopatrz się w oprawki o zwiększonej wytrzymałości. Dynamiczna gra mogłaby sprawić, że o wszelkie uszkodzenia okularów byłoby znacznie łatwiej. Kolejnym, równie pomysłowym rozwiązaniem jest przymocowana do zauszników gumka. To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu okulary nie mają prawa Ci spaść, nawet, jeśli wykonujesz dynamiczne ruchy, ponieważ znajdująca się z tyłu guma, skutecznie trzyma okulary na swoim miejscu.

Soczewki kontaktowe

To również dobre rozwiązanie i coraz częściej i chętniej stosowane przez sportowców. Również tych, którzy uprawiają sport zawodowo. Jeśli nosisz soczewki, wiesz, że nie musisz się martwić o uszkodzenie okularów. To świetne rozwiązanie nie tylko, na co dzień, np. do pracy, na uczelnię itp. Można w nich również uprawiać praktycznie każdy sport.

Jak wybrać odpowiednie?

Tak jak tradycyjne okulary, również i okulary sportowe charakteryzują się różnymi rozmiarami i modelami. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli wybierzesz się do optyka i przymierzysz kilka z nich. Czasami konieczne jest wykonanie korekty przez optyka. Najlepiej skorzystać z rad specjalisty w sklepie, np. w Studio Optycznym 9 otrzymasz kompleksową obsługę w zakresie doboru odpowiednich okularów. Sprzedawca podpowie Ci, które najlepiej wybrać i jakie najbardziej pasują do Ciebie.