Parking przy lotnisku

parking lotnisko katowice pyrzowiceSezon wakacyjny w pełni. Planujesz urlop lub sportowy wypad? A może masz już wykupioną wycieczkę i z niecierpliwością czekasz na ten dzień? Nie pomyślałeś o jednym. Zastanów się, gdzie znaleźć najbezpieczniejsze miejsce dla Twojego auta

Wyjeżdżasz na długo planowany urlop. Najlepiej w daleki świat, w odległe miejsce, aby poznać różne zakątki. Pogoda w Polsce nie rozpieszcza, więc postanowiłeś, że w tym roku spędzicie wakacje w innym kraju. Pakujesz walizki, siadasz do samolotu i… już za kilka godzin będziesz w wymarzonym miejscu. Nie zastanawiasz się nad swoim autem. Przecież masz garaż. Pewny jesteś, że bezpiecznie poczeka tam, aż wrócisz z wakacji. Na lotnisko dotarłeś taksówką. W końcu raz na jakieś czas można pozwolić sobie na taki luksus. Tymczasem ten scenariusz może wyglądać zupełnie inaczej. Wyjeżdżając na wakacje nie zastanawiamy się nad losem naszego samochodu. Powinno być zupełnie inaczej. Oto fakty, które przekonują, że warto zostawić samochód na parkingu przy lotnisku.

FAKT: Parkingu przy lotnisku są monitorowane

Pozostawiając samochód w garażu pod Twoją nieobecność, nadal pozostaje on bez kontroli. Nawet, jeśli umieszczony jest w garażu. Inaczej sytuacja ma się, jeśli stoi na podwórku czy publicznym parkingu, (jeśli mieszkasz w bloku). Istnieje ryzyko nie tylko jego kradzieży, ale również zdewastowania auta. Po co narażać się na kłopoty i niepotrzebne koszty. Lepiej pozostawić auto przy parkingu na lotnisku. Wiele z nich oferuje również miejsca garażowe. Poza tym parkingu są monitorowane, oświetlone i strzeżone, ale również ogrodzone. Możesz spokojnie odpoczywać na wakacjach, wiedząc, że Twoje auto jest pod stałą opieką.

FAKT: Wiele osób jedzie na lotnisko swoim samochodem

Po co zamawiać taksówkę albo szukać drugiego kierowcy? Zawsze możesz podjechać na lotnisko własnym autem. Pozostawisz je na parkingu. Większość firm oferuje odwiezienie na swój koszt na terminal lotniska po zostawieniu samochodu. Nie ponosisz, zatem żadnych dodatkowych kosztów. Ta sama zasada działa w przypadku powrotu z wakacji. Dzwonisz i przyjeżdża po Ciebie kierowca, który zawiezie Cię po odbiór samochodu. To zdecydowanie prostsza opcja.

FAKT: Zarezerwować miejsce możesz przez Internet

Wykupiłeś wycieczkę, zabukowałeś bilety na samolot, więc wiesz, w jakich dniach konieczne będzie garażowanie samochodu na przylotniskowym parkingu. Bez problemu zarezerwujesz miejsce przez Internet. Ustal dokładnie, w jakich dniach potrzebujesz parkingu. Często można wybrać również miejsce w zależności od tego czy interesuje Cię nowoczesny garaż czy miejsce tradycyjne. W razie zmiany planów, zawsze możesz zmienić rezerwację. Jeśli regularnie korzystać z usług takiego parkingu, możesz z pewnością liczyć na rabaty. Wiele firm oferuje również zniżki, jeśli zostawiasz samochód na większa ilość czasu. Często rezerwacja przez Internet jest konieczna ze względu na to, że lotniska dysponują ograniczoną liczbą miejsc. Zatem warto pomyśleć o tym prędzej i zarezerwować miejsce, zanim udamy się na lotnisko.

Artykuł powstał dzięki http://hatlapa.pl/ – parking Hatlapa oferuje miejsca postojowe przy międzynarodowym porcie lotniczym Katowice – Pyrzowice.