Pole dance – przepis na piękną sylwetkę

Pole danceCieszący się coraz większą popularnością taniec na rurze to przede wszystkim intensywny trening i sposób na wyrzeźbienie ciała.

Jeszcze do niedawna pole dance, czyli taniec na rurze postrzegany był przez pryzmat erotyki. Kojarzył się z roznegliżowanymi paniami, które wykonywały przeróżne akrobacje w klubach dla mężczyzn. Obecnie to myślenie się zmienia. Obecnie pole dance jest rodzaje sportu, coraz częściej wybieranym przez panie w klubach fitness.

Ciekawostki na temat pole dance

W Polsce znany jest on, jako taniec na rurze, co może budzić kontrowersyjne skojarzenia. W większości klubów fitness istnieją jednak zajęcia, gdzie profesjonalne instruktorki uczą tego tańca. Obecnie jest to traktowane, jako sport czy po prostu jak każdy inny taniec, ale w nieco innej formie. Czy wiesz, że zanim taniec na rurze przerodził się w erotyczny był uprawiany przez chińskich akrobatów, a nawet przez niektóre plemiona afrykańskie? Przełom nastąpił dopiero w latach 20. XX wieku w USA. Wówczas podczas jarmarków zaprezentowano go już nie tylko w wersji występów akrobatycznych. W latach 90. Trafił on do klubów fitness, gdzie stał się rodzajem sportu i dyscypliną sportową. Co ciekawe, trwają również starania, by uczynić go dyscypliną olimpijską.

Znakomity trening całego ciała

Masz dość biegania albo wykonywania nudnych, monotonnych ćwiczeń na siłowni? Pole dance to nie tylko super wyzwanie, które pozwala nauczyć się wielu akrobacji, ale również doskonale wyrzeźbić, wysmuklić ciało. Taniec na rurze wymaga naprawdę zwinnego, giętkiego ciała, a tym samym siły. Zatem jest to świetny sposób na wzmocnienie wszystkich mięśni. Pole dance to istny lek na cellulit. Dzieje się tak, dlatego, że w trakcie ćwiczeń, pracują wszystkie mięśnie ciała. Doskonale, zatem wyrzeźbisz sylwetkę. Taniec na rurze wzmacnia ramiona i poprawia wygląd biustu. To świetny sposób, aby pozbyć się zbędnych kilogramów i warstw tłuszczyku. Pole dance pomaga uzyskać płaski brzuch i ujędrnić pośladki.

Bez rozgrzewki ani rusz

Pole dance to wymagający taniec, więc nie można wykonywać go bez rozgrzewki. Zazwyczaj wykorzystuje się stretching, czyli właśnie podstawowy zestaw ćwiczeń rozciągających, który przygotowuje ciało do większego wysiłku. Takie ćwiczenia znacznie wpływają na elastyczność. Pomagają rozruszać stawy. Dopiero potem można przejść do głównego tańca. Wiele kobiet, który wykonują taki taniec profesjonalnie, posiadają szkolenia, certyfikaty, niemałe osiągnięcia w tej dziedzinie. Doskonale łączą różnorodne style tańca ze zwinnością baletową.