Wymierzanie kar dyskwalifikacji – absurdy na przykładzie przepisów PZPN

Portal prawosportowe.pl zamieścił ciekawy artykuł pana Macieja Brody dotyczący absurdów w przepisach dotyczących wymierzania kar dyskwalifikacji. Pełny artykuł na http://prawosportowe.pl/absurdy-w-wymierzaniu-kar-dyskwalifikacji-na-przykladzie-regulaminu-dyscyplinarnego-pzpn.html

Na łamach portalu na bieżąco analizie poddawane są przepisy Regulaminu dyscyplinarnego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziś chciałbym wskazać na absurdy związane z nieprzemyślanym kar przewidzianych w Regulaminie przez organy dyscyplinarne właściwych związków piłki nożnej.

Parę tygodni temu do kancelarii zwrócił się klient, który kwestionował karę nałożoną na jego nastoletniego syna przez komisję dyscyplinarną jednego z wojewódzkich związków piłki nożnej. Zawodnik ten po zakończeniu spotkania, w którym brał udział, wyraził swoją dezaprobatę względem sposobu prowadzenia spotkania przez arbitra, sugerując jego celową stronniczość. Zachowanie nieprzemyślane, choć warto podkreślić, że treść protokołu meczowego oraz orzeczenia dyscyplinarnego potwierdzały, że nie zostały użyte pod adresem sędziego sformułowania obraźliwe ani wulgarne.