Zegarek do biegania dla początkujących

Masz zamiar regularnie biegać? A może jogging to właśnie Twoje powołanie, a być może odkryjesz w sobie głęboko drzemiącą pasję. Zegarek to pierwsza rzecz, w którą powinieneś zainwestować.

Dory zegarek dla osoby, która zaczyna swoją przygodę z bieganiem, to nieodzowny element. Rynek kusi bogatą ofertą zegarków dla sportsmenów. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, nie biegasz według określonego planu. Ważny jest tutaj postęp, więc różnorodne gadżety będą w tym przypadku bezużyteczne. Nie ma, zatem sensu kupować wypasionego sprzętu za duże pieniądze. I tak nie wykorzystasz jego możliwości. Na co więc zwrócić uwagę przy jego kupnie?

Cyfry na wyświetlaczu i podświetlenie

Zegarek musi być przede wszystkim czytelni. Zwróć uwagę również na to, jaką wielkość mają poszczególne cyfry, także sekundy. Kupowanie zegarka, w którym cyferki są małe albo nieczytelne nie ma sensu. W praktyce stanie się on bezużyteczny. O zmroku już nic nie dostrzeżesz. Ważne, zatem jest dobre podświetlenie. Najlepiej takie, które można aktywować jednym przyciskiem. Ważne jest, aby nie trwało ono dłużej niż 2 sekundy. Dzięki temu zaoszczędzisz baterię. Sprawa istotna, a jednak zbyt często pomijana przy kupnie tego typu sprzętu.

Stoper

Zdecydowanie przydatna rzecz. W niektórych sytuacjach nawet niezbędna. Zwłaszcza, jeśli biegasz np. na pętli i chcesz utrzymać stałe tempo. Timer to już wyposażenie znacznie bardziej zaawansowanych zegarków. Pozwalają na zaprogramowanie treningu interwałowego, czyli różnorodne tempo w różnych odstępach czasu.

Krokomierz

Zaawansowane modele pozwalają nawet liczyć liczbę spalonych kalorii i pokonany dystans. Musisz jednak wiedzieć, że to szacunek bardzo niedokładny. Dzieje się tak, że każdy ma inną długość kroku. Wiec nie do końca serio należy brać te pomiary i tak naprawdę jest to funkcja zbędna.

Monitoring serca

Okaże się znacznie bardzie przydatny niż krokomierz. Najczęściej jednak trzeba założyć sobie pasek na klatkę piersiową. Dopiero jest możliwość\c przekazywania do pulsometru informacji o ilości uderzeń serca na minutę. To bardzo użyteczna funkcja nawet dla początkujących, którzy mają tendencję do szybkiego biegania. Jeśli wybierasz zegarek, zwróć uwagę, aby informacje o pulsie były wyświetlane na tym samym ekranie, co czas. Unikniesz przeskakiwania pomiędzy ekranami i szukania odpowiednich danych. To dekoncentruje. Z początku możesz mieć problemy z odczytywaniem danych, jednak urządzenie zrobi to za Ciebie.